trešdiena, 2008. gada 16. jūlijs

WSM


Grand Pier
Darbu Grand Pier atradām jau pēc dazām dienām. Nav sliktas pārmaiņas, jo 3 mēnešus nebjām strādājuši. Grand Pier ir atrakciju/ spēļu parks visa vecuma cilvekiem. Lielākā daļa atrakciju ir spēļu automāti, kuros iemetot naudu var izmakšķerēt kādu mantiņu, šaut, braukt, mest grozā bumbas, nu kaut kas tamlīdzīgs. Vēl ir ari kādi 2 karuseļi, sīkajiem dažādas spēļu istabas, nesen atklāja kartinga trasi. Īstenībā visu neesmu nemaz apskatījusi, tikai tik, cik sanāk iet garām. Brīvdienās vēl tiek piedāvātas arī citas izklaides. Jā, nu kā tad tādā vietā bez ēdināšanas!!! Visādi uzkodu kafūži ir ik pēc metra! Jānis jau kādā otrajā dienāatrada savu vietu – fish & chips bar, es gandriz katru dienu strādāju citā kafūzī. No sākuma man tas ļoti nepatika – katru dienu jāstrādā ar citiem cilvēkiem ci tā vietā, kur nezinu, kā visu sagatvot darbam, kā visu atkal aizslēgt. Tagad pārsvarā es strādāju saldējuma, kafiju, tēju bodē vai arī cepu un tirgoju virtulus. Ir interesanti = ))) Piemēram, pagājuso 7dien bija nenormāli daudz cilvēku, šausmīgākās rindas gaida uz virtuļiem, nespējam tik taisit mīklu, vēl jāsūta virtuļi uz vienu citu bodi, kur saplīsusi mašīna, bet tad pēķšņi pazūd elektrība (kā vēlāk izrādījās, vanīga Jāņa bode, jo kaut ko pārkarsēja), nu tad uz kādu stundu atvekam elpu.
NU ko vēl uzrakstit? Grand Pier jau strādajam pāris nedēļas, tādēļ pie visa daudz maz pierasts. Nav jai nekāds brīnums, ka personāls ir internacionāls, pastāstīšu par maniem kolēģiem - Sindija – 27 gadus veca ķīniešu meitene, kurai nesen kā ieguvusi maģistra grādu mārketinga menedzmentā Bristoles universitātē, UK ir tādēļ, ka viņas vīru šeit ir atsītījuši vecāki, viņa labprāt atgrieztos savā valstī; Tī ir no Zimabves, dažreiz man paliek neērti, ka tik daudz jautājumu uzdodu par viņa valsti un visu gribu uzzināt. Viņš UK ir ceturto gadu, labprāt atgrieztos savā valstīī, cerēja, ka pēc vēlēšanām kas mainīsies, tomēr tagad vēl viņš nevar atgriezties, tādēļ, iespējams,pēc kāda laika dosies uz Dienvidāfrikas Republiku, no kuras ir viņa draudzene, ar kuru viņš saderināsies nākamnedēļ (viņš gan vēl nezina, kāda izpirkuma maksa/ dāvana viņam būs jāpērk savas līgavas vecākiem). Eimija – angļu meitene, kura studē psiholoģiju, cenšas mācīties poļu valodu, šeit viņa vienlkārši piepelnās uz pāris mēnešiem, atzīst, ka angļi ir slinki un nevēlas strādāt. Džeimss – 29 gadus vecs angļu džeks, daudz ar mani nerunā, viņš strādā bodē, kur taisa cukurvati un sev uzticēto uzdevumu uztver ļoti nopietni, dažreiz, kad viņš ir piekusis, vairs cukurvati netaisa un pircejiem vienkārši saka, ka ir beigusies, ar viņu strādāju tikai vienu dienu un vareju uztaisīt tikai divus maisiņus ar cukurvati, parējā laikā, es turēju maisu un viņš taisīja cukurvati. Diezgan daudz kolēģu ir ari no Polijas, bet vēl nevienu neesam satikuši no LV.
Jap, šodien mums abiem brīvdiena, personāla menedžere ir norūpējusies par to, lai mums brīvdiena būtu abiem reizē. Sēžam parciņā, lai gan no rīta bija doma iet uz jūru, jo laiks izskatījās ļoit silts, bet nu te jau tas mainās ļoti ātri.
Jānis papildina:
Viss tas Grand Pier pasākums pieder grieķim Kerijam, kurš ir pilsētas biezākais onkulis, neoficiāli avoti viņa biznesus vērtē ap astoņdesmit miljoniem, kam es pat varētu noticēt, jo pa pilsētas centru vien viņam pieder vairākas ēdināšanas iestādes un viesnicas. Runā, ka grieķiem piederot bez maz pus pilsēta, pieļauju, ka otra puse tiek dalīta starp ķīniešiem un vietējiem. Iemesli te varētu būt lielākoties divi, iebraucēji turas kopā un viens otram savas sabiedrības robežās palīdz tikt uz augšu, par ko liecina kaut vai tas, ka Grand Pier lielākā daļa no menedžmenta ir grieķi, bet otrais manuprāt ir iemesls, par kuru briti droši vien mani varētu nolinčot, bet, manuprāt, vietējā nācija ar retiem izņēmumiem ir trulu pusautomātu bariņš. Protams, apskatot tikai vienas pilsētas iedzīvotājus, pie tam lielākoties pa eļļainās ēstuves logu, nevar spriest par visu nāciju, bet par šejieniešiem man jau kaut kāds iespaids ir radies. Nav brīnums, ka uz tejieni triecas tik daudz austrumeiropiešu, jo viņi te var droši atbrīvoties no kompleksiem, kas saistīti ar liekā svara problēmām, jo apkārtējie vienkārši ļum, nu labi, ne jau pilnīgi visi, bet milzum liels procents. Ļumīgs vai neļumīgs vietējais lielākoties ir draudzīgs un reizēm pat nevar saprast, kad tā draudzīgā attieksme ir īsta, kad nē. Nu kas tad vēl, Laura jau baigi cītīgi aprakstīja savus darba biedrus, es ar tādu referātu izcelties nevaru, jo strādāju vien ar britiem, vai nu Maiku, vai Īanu, ir dienas, kad pa bodi tusējos viens pats. Piektdien laikam jāiet tusēt, jo vietējais atkritumu vācējs dodas uz Dienvidāfriku filmēt dzīvniekus, un pirms tam visiem saviem čomiem un paziņām organizē kopēju reidu pa vietējiem lokāliem

3 komentāri:

Anonīms teica...

isklausas interesanti:) jabrauc ciemos uz vienu dienu:) ko sakat?:)
Andris.

*** teica...

Nu dafai! :))

Anonīms teica...

cikos????

p.s. zhel, ka taa buuda nodega:(

Andris